home

Wykaz alfabetyczny

Galerie 1 - 10 z dostępnych w tej kategorii 175    |    Strona 1 z 18
Macro
Pozostałe
Bardzo dobre
Madera
Portugalia
Bardzo dobre
Madera - krajobraz
Portugalia
Bardzo dobre
Madera fauna
Portugalia
Bardzo dobre
Madera flora
Portugalia
Bardzo dobre
Madryt
Hiszpania
Dokumentacyjne
Magellanka rudogłowa
Blaszkodziobe

Galeria powstała z jednego spotkania z magelanką rudogłowa w Patagonii. Przepiękna, barwna  sceneria w której powstały zdjęcia, niczym z wrzosowisk lasu borealnego. Samce magelanki mogą osiągnąć do 2 kilogramów wagi, lżejsze samice do 1,5 kilograma. Występuje na południu Ameryki Południowej, w Argentynie  i Chile (Ziemia Ognista).

Dobre
Magellanka skalna
Blaszkodziobe

U magellanek skalnych dymorfizm płciowy jest odwroty niż u kazarek rajskich. Tam białogłowa, to samica. U magellanki skalnej śnieżnobiały jest samiec, a samica ma maskujące ubarwienie, szaro brązowe. Nie były powszechnie występujące w Patagonii, ale pary magellanek skalnych udało się spotkać kilka razy, w tym w porcie w Ushuaia. Waga magellanki to niespełna 3 kilogramy, przy czym samce mogą osiągnąć nawet wagę ponad 3,5 kilograma. Magellanki skalne występują wyłącznie na południu Ameryki Południowej.

Bardzo dobre
Magellanka zmienna
Blaszkodziobe

Magellanke zmienną, podobnie jak skalna udało się spotkać kilka razy, w tym także z dość licznym potomstwem. Powstała znacznie bogatsza i urozmaicona galeria. Podobnie jak u magellanki skalnej, samiec magellanki zmiennej, przynajmniej na głowie i szyi, jest śnieżno-biały. Samica rdzawo-brązowa, nieco mniejsza od samca. Wszystkie prezentowane zdjęcia wykonane były w Patagonii, w okolicach Ushuaia. Magellanki zmienna i rudogłowa do niedawna były w Argentynie nagminnie tępione. Uważano je za konkurencyjne dla owiec na pastwiskach, oraz szkodniki w uprawach zbóż.

Bardzo dobre
Majna brunatna
Wróblowe

Zakres występowania majny jest dość szeroki. Mnie udało się ją zaobserwować w Australii, Nowej Zelandii i Dubaju. W nowej Zelandii występowała chyba najliczniej i można było ją spotkać wzdłuż dróg. Przejeżdżając widać było kilkunasto-osobnikowe stada, które żerowały przy drodze pomiędzy polami. Niestety te obserwacje nie zakończyły się zdjęciami. Podczas porannych spacerów o świcie widywałem je też na trawnikach i ulicach, w miejskich parkach. Wtedy właśnie powstały prezentowane zdjęcia.

Bardzo dobre

Strony