home
Ptaki > Blaszkodziobe > Świstun Mareca penelope

informacje

Zdjęcia powstały w Jastarni w kwietniu 2014 roku. Niestety stadko samic świstunów było bardzo płochliwe i nie pozwoliły zmniejszyć odległości poniżej 100 metrów. Powstało kilka dokumentacyjnych zdjęć inicjujących galerię tego gatunku na mojej stronie internetowej. Świstuny osiągają wagę do jednego kilograma i rozpiętości skrzydeł do 80 cm.
Z ostatniej chwili 06/2014 – Islandia
Świstun na Islandii był podobnie płochliwy jak podczas mojego pierwszego spotkania z przedstawicielami tego gatunku w Polsce. Niemniej jednak, udało się wykonać kilka zdjęć świstunów wzbogacające dotychczasowe, dokumentacyjne zdjęcia w mojej galerii tego gatunku.
Z ostatniej chwili 06/2015
W drodze na Nordcapp jeden raz udało sie spotkać ze świstunami w miejscowości Karasjok w zakolu rzeki, niedaleko lapońskiego parlamentu. Niestety świstuny były dość daleko i były bardzo płochliwe. Dodałem tylko kilka zdjęć i to dość znacznie kadrowanych.
Z ostatniej chwili – Islandia 06/2018
Trzeba przyznać, że ze świstunami się nie powiodło tym razem na Islandii. Widzieliśmy je wielokrotnie, i to w stadach przekraczających sto osobników, ale zawsze były bardzo płochliwe i nie dało się do nich podejść. Nawet próba z czatowni stacjonarnej zakończyła się niepowodzeniem. Niemniej jednak dotychczasowa dokumentacyjna galeria do udanych nie należała, nawet te ostatnio zrobione zdjęcia i tak są lepsze, więc galeria została przebudowana. Kto wie, kiedy nadejdzie ten czas i miejsce, że świstuny okażą się bardziej skore do pozowania?

W drodze na Nordcapp-j POLSKI

W drodze na Nordcapp- tekst przewodni - Sikora północna
Galerie nowopowstałe:

1.Sikora północna. 2. Czeczotka tundrowa. 3. Drozd obrożny.
Zmiany w galeriach:
1.Muchołówka żałobna. 2. Brzegówka. 3. Jer. 4. Nurnik. 5. Bielik. 6. Ostrygojad. 7. Mewa trójpalczasta. 8. Mewa siodłata. 9. Świstun. 10. Cyraneczka. 11. Gągoł. 12. Czyż. 13. Pierwiosnek. 14. Kormoran czubaty. 15. Maskonur. 16. Alka. 17. Nurzyk. 18. Foka szara. 19. Renifer.   20. Wiewiórka ruda.

Mareca penelope
Mareca penelope
Mareca penelope
Mareca penelope
Mareca penelope
Mareca penelope
Mareca penelope
Mareca penelope
Mareca penelope
Mareca penelope
Mareca penelope
Mareca penelope
Mareca penelope